LED power supply NU2BT98-14 2 channel, current constant, adjustable, white
CASAMBI
excl. Shipping costs / incl. 20 % VAT
Price below RRP
Shipping time: out of stock
Product no.: ARD-808765
In stock: 0
Are you a retailer or business customer (commercial/freelancer)? Secure special B2B prices now.
Multifunctional CASAMBI LED Power Supply Unit NU2BT98-14
The multifunctional CASAMBI LED Power Supply Unit NU2BT98-14 is a 2-channel power supply unit with a power of 14W and a current range of 200-350mA. It is independent and ideal for controlling LEDs via smart devices.
Easy Configuration with the CASAMBI App
Versatile Settings
The LED power supply unit has various rated current strengths that can be set by coding switches. LEDs can be connected in series and the output current is selectable between 200mA and 350mA.
High Safety and Efficiency
Compact Design and Easy Installation
Dimension:
total-L∕ B∕ H: 15,45∕ 4,3∕ 3 cm
Weight:
0,117 kg
Product type:
LED power supply
Accessories:
controller - not included in delivery
Operating voltage:
220-240 V~
Power frequency:
50-60 Hz
Voltage:
Clamp
Maximum lamp wattage:
14
Permissions for mounting on flamabel surfaces:
Suitable for direct mounting in and on surfaces of unknown flammability
IP-protection class:
IP20
ambient temperature:
-20 … +50 °C
Tc (°C):
75 °C