Product no.: NO-5011120570
EAN: 4044538039015
In stock: 50
Are you a retailer or business customer (commercial/freelancer)? Secure special B2B prices now.
Dimension:
L∕ W∕ H: 500/1/0.24 cm
Material:
copper
polyvinyl chloride (PVC)
Weight:
0,127 kg
Product type:
LED Strip
Bulbs in delivery:
yes
Accessories:
end cap - not included in delivery
connection set - not included in delivery
control gear - not included in delivery
Application area:
only suitable for indoor use
Operating voltage:
12 V
Dimmable:
yes
Dimmability:
PWM dimming
Emitting angle:
120.00 °
Bulb type:
LED
Lamps/bulbs:
150x SMD LED, 7.2W/m
Light colour:
blue
Average life span of a bulb in hours:
25000 h
Max. current carrying capacity:
3 A