Product no.: NO-5011240570
EAN: 4044538043289
In stock: 50
Are you a retailer or business customer (commercial/freelancer)? Secure special B2B prices now.
Dimension:
L∕ W∕ H: 500/1.25/0.55 cm
Material:
copper
polyvinyl chloride (PVC)
Product type:
LED Strip
Bulbs in delivery:
yes
Accessories:
control gear - not included in delivery
connection set - not included in delivery
end cap - not included in delivery
Operating voltage:
24 V
Dimmable:
yes
Dimmability:
PWM dimming
Emitting angle:
120.00 °
Bulb type:
LED
Lamps/bulbs:
300x SMD LED, 14.4W/m
Light colour:
blue
Average life span of a bulb in hours:
25000 h
Max. current carrying capacity:
3 A