Product no.: FL-TRUNI.23541-10.ZE
In stock: 50
Are you a retailer or business customer (commercial/freelancer)? Secure special B2B prices now.
LED Driver 1-10 V, 10W, 1200lm, IP20
The LED driver 1-10 V from Frisch-Licht is a high-quality product that offers a power consumption of 10W and a luminous flux of 1200lm. With an average lamp lifetime of 50000 hours, this LED driver is durable and reliable.
Versatile and easy to use
Compact and efficient
Reliable safety features
Perfect for various applications
Dimension:
L∕ W∕ H: 13,76∕ 4,4∕ 3 cm
Material:
plastic
Weight:
0,123 kg
Product type:
LED driver
Accessories:
strain relief - included in delivery
Operating voltage:
220|240 V~
Dimmable:
yes
Dimmability:
analog 1-10V
Power consumption:
10.00 W
Light flux:
1200 lm
Average life span of a bulb in hours:
50000 h
Protection class:
2
IP-protection class:
IP20
ambient temperature:
-25° - +50 °C