Product no.: LEDS-AI23-P8V9S2DUJ6
EAN: 8445386143033
In stock: 50
Are you a retailer or business customer (commercial/freelancer)? Secure special B2B prices now.
Dimension:
Außen-Ø: 6,2 cm
W∕ H: 6,2∕ 20,4 cm
Material:
aluminium
Product type:
wall and ceiling luminaire
Operating voltage:
100|277 V
Dimmable:
yes
Dimmability:
DALI
Power consumption:
8,9 W
Number of bulbs:
1
Light flux:
610 lm
Light yield:
59 lm/W
Nominal current:
450 mA
Average life span of a bulb in hours:
50000 h
Colour rendering index:
90-100 Ra
IK-Rating:
IK10 up to 20.00 Joule
IP-protection class:
IP66
Additional information:
With integrated Dimmer.
ambient temperature:
25 °C