Product no.: FL-TRPUNI.20409CAS.ZE
In stock: 50
Are you a retailer or business customer (commercial/freelancer)? Secure special B2B prices now.
High Performance and Brightness
The ELP41 2040A.529xL driver from Frisch-Licht offers a power consumption of 40W and an impressive light output of 5200lm. With this high performance, it provides bright lighting in your indoor space.
Flexible Dimming
Compact Design
Reliable Quality
Versatile Applications
Colour:
white
Dimension:
W∕ H: 7,9∕ 2,2 cm
Material:
plastic
Weight:
0,22 kg
Product type:
LED driver
Bulbs in delivery:
yes
Application area:
suitable for indoor use
Operating voltage:
220-240 V~
Dimmable:
yes
Dimmability:
Bluetooth App,CASAMBI App & Bluetooth
Power frequency:
50-60 Hz
Power consumption:
40.00 W
Temperature range:
-25 °C bis +50 °C
Light flux:
5200 lm
Average life span of a bulb in hours:
100000 h
Protection class:
2
IP-protection class:
IP20
ambient temperature:
Tq +25 °C